Wirtualna
Politechnika Gdańska

PL EN

Po rejestracji, otrzymasz od nas wiadomość e-mail w ktorej znajdziesz indywidualne linki pozwalające na dołączenie do spotkań online organizowanych w ramach Ogólnopolski Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej. W wiadomości znajdziesz również link, dzięki któremu będziesz mógł zrezygnować lub dopisać się na kolejne spotkania.

 • Webinarium „Przegląd teczki” na którym kandydaci indywidualnie mogą zaprezentować swoją teczkę rysunkową, do której otrzymają słowny komentarz.

 • Film

 • Krótki filmik promujący Katedrę Technologii Polimerów

 • Wykład on-line , możliwe dwie tury 17:30 i 18:00

 • Wykład on-line, możliwe dwie tury wydarzenia 17:30 i 18:00

 • Dlaczego warto łączyć działalność akademicką z biznesem?

 • Wykład zdalny w formie webinarium, dotyczący podstawowych dobrych praktyk przy nauce programowania. Omówione zostaną najpopularniejsze języki, w tym historia rodziny C, a także ciekawe zawody, w których mogą pracować absolwenci kierunków technicznych. Uczestnicy poznają pojęcia takie jak: front-end, back-end, aplikacje mobilne, aplikacje webowe.

 • Wykład zdalny w formie webinarium, dotyczący historii informatyki i telekomunikacji. Omówione zostaną kluczowe obszary działalności ludzkiej, w tym wynalazki i kamienie milowe, które przyczyniły się do powstania współczesnego społeczeństwa cyfrowego. Uczestnicy poznają m.in. czym jest informacja, algorytm, a także jak zmieniały się nośniki danych oraz systemy liczbowe.

 • Rozpoznawanie fake newsów to ważna i aktualnie szybko rozwijająca się dziedzina badań. Zazębiają się w niej takie nauki jak (między innymi) psychologia społeczna, językoznawstwo, informatyka, dlatego może być ciekawym kierunkiem studiowania dla osób o zróżnicowanych zainteresowaniach. Podczas wykładu opowiem na pytania: czym właściwie jest dezinformacja, jak się ją klasyfikuje? Czy fake news koniecznie musi być 'fake'? Czym różni się dezinformacja medyczna od ogólnej? Opowiem także jakimi narzędziami dysponują informatycy, aby włączyć się w walkę z tzw. "infodemią", czyli epidemią dezinfomacji.

 • Remote lecture in the form of a webinar on the history of computer science and telecommunications. Key areas of human activity will be discussed, including inventions and milestones that have contributed to the emergence of the modern digital society. Participants will learn about: what is information, an algorithm, and how storage media and number systems have changed overtime.

 • Katedra Konstrukcji Inżynierskich

 • Katedra Konstrukcji Inżynierskich

 • Katedra Konstrukcji Inżynierskich

 • Katedra Konstrukcji Inżynierskich

 • Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna WILiŚ

 • Katedra Budownictwa i Inżynierii Materiałowej

 • Katedra Geotechniki i Inżynierii Wodnej

 • Katedra Inżynierii Sanitarnej

 • Spotkanie z Janem Sierzputowskim, absolwentem WIMiO (a dokładniej dawnego Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa). Ukończył budowę okrętów i jachtów (studia inżynierskie) oraz projektowanie jachtów (studia magisterskie) Aktualnie pracuje w firmie Sunreef jako Rigging Specialist (Specjalista ds. Takielunku).

 • Prezentacja i omówienie zasad rekrutacji na studia na Politechnice Gdańskiej

 • 1. Dziesięć powodów dlaczego warto wybrać WZiE
  2. Sprawdź, dlaczego nasi studenci wybrali WZiE
  3. Pracodawcy o absolwentach:
  - Flex “Rekrutacja, jak przetrwać i nie zwariować?”
  - Santander Bank “Projekty Santander - wyróżnij swoje CV”.
  - Infoshare “Jak wyglądała Twoja edukacja po szkole średniej?”
  - NoFluffJobs “7 powodów by już teraz planować swoją karierę w branży IT".
  4. Katarzyna Kubiszewska "Jak stać się bogatym czyli rzecz o finansach osobistych".
  5. Jarosław Ziętarski "Wykorzystanie teorii ograniczeń w analizie zyskowności".
  6. Jakub Golik "Podejmowanie decyzji w warunkach niepewności - racjonalność i paradoksy".
  7. WZiE kierunki - perspektywy.

 • Wyjątkowe webinarium da maturzystów (a także młodszych uczniów oraz studentów) na temat zasad efektywnego uczenia się, iluzji kompetencji, rodzajów pamięci, warunków tworzenia śladów pamięciowych, planowania, technik notowania i powtarzania.

 • Webinarium dla nauczycielek i nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych.
  Potrzebujemy debaty społecznej na temat tego, jak chcemy sobie poradzić z nowymi możliwościami, które oferuje dziś sztuczna inteligencja. Porozmawiajmy o tym, co już dziś jest możliwe, jak AI zmieni(a) cele edukacji, jak przygotować uczniów do rozsądnego korzystania z nowych możliwości. I przede wszystkim, czy my, nauczyciele, wiemy, jakie możliwości dziś przede nami i naszymi uczniami stoją?
  Zapraszamy do testowania dyskusji!
  Prowadząca: dr hab. Joanna Mytnik, prof. uczelni, dyrektorka Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

 • Na Politechnice Gdańskiej uczy się ponad 1000 studentów zagranicznych, w tym prawie połowa z nich studiuje programy w języku polskim. Możesz dołączyć do nich i zacząć studia na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce (i w jednym z najładniejszych i najfajniejszych miast w Polsce – tak w każdym razie mówią nasi studenci i studentki 😉). Do wyboru masz jeden z prawie 40 kierunków studiów, w tym informatykę, budownictwo, nanotechnologię, a nawet projektowanie i budowę jachtów. Studia na Politechnice Gdańskiej dadzą Ci nie tylko świetne wykształcenie, ale też zwiększą szansę na znalezienie wymarzonej, dobrze płatnej pracy w zawodzie. Weź udział w naszym webinarze i dowiedz się więcej o programach studiów w języku polskim oraz o tym, jak wygląda rekrutacja dla kandydatów zagranicznych. Najbliższa rekrutacja już w maju, więc tym bardziej warto wziąć udział w spotkaniu. Nie trzeba się wcześniej rejestrować - wystarczy w dniu wydarzenia kliknąć w podany link; na spotkaniu uczestnicy będą mieć automatycznie wyłączone mikrofony i kamerki, ale będzie można zadawać pytania na czacie.

 • Wiesz, że studenci/studentki z Polski mogą studiować na PG również po angielsku? Data Engineering, Energy Technologies, Architecture - te i wiele innych kierunków czekają właśnie na Ciebie! Mało tego jako student/studentka PG możesz część studiów odbyć za granicą (na przykład w ramach programu Erasmus+, o którym na pewno gdzieś już słyszałeś_aś). Nasi studenci i studentki co roku wyjeżdżają do Hiszpani, Włoch, Niemiec, Francji i wielu innych krajów. Tam studiują, zwiedzają i poznają ludzi z całego świata😉Czekasz na więcej - ok, więc co powiesz na możliwość wyjazdu na krótkie, ale intensywne zimowe albo letnie kursy do zagranicznych uczelni? PG jest członkiem wielu organizacji międzynarodowych i współpracuje z uczelniami zagranicznymi na całym świecie, na czym korzystają również nasi studenci/studentki. Weź udział w webinarze i dowiedz się wszystkiego o programach studiów w języku angielskim oraz możliwości zagranicznych wyjazdów. Nie trzeba się wcześniej rejestrować - wystarczy w dniu wydarzenia kliknąć w podany link; na spotkaniu uczestnicy będą mieć automatycznie wyłączone mikrofony i kamerki, ale będzie można zadawać pytania na czacie.

 • Join over 1000 international students from more than 70 countries and start studying at Gdańsk University of Technology! Reason #1: Gdańsk Tech is one of the best technical universities in Poland. Reason #2: Studying at Gdańsk Tech is a guarantee of great education and better chances of finding your dream job. Reason #3: Gdańsk is one of the prettiest and coolest cities in Poland (at least all our international students say so😉). Reason #4: we have the best International Relations Office team in the world! Take part in our webinar and learn more about study programs in English and how to apply if you are an international student. Our student from Iran will share her experience with you and give you some practical information on how to make your studies here the best time of your life 😉 No registration is required - simply click the link on the day of the webinar; participants will have their cameras and microphones turned off automatically, but they will be able to ask questions in the chat.

Informacje o Tobie
Skąd się dowiedziałeś o Ogólnopolskim Dniu Otwartym Politechniki Gdańskiej?

Zwracamy uwagę, że w trakcie uczestnictwa w spotkaniu, mogą Państwo udostępniać swój wizerunek, brać udział w dyskusjach, warsztatach, wykładach, itd. Skorzystanie z linku i przystąpienie do udziału w spotkaniu będzie poczytywane jako zgoda na nieodpłatne udostępnianie swojego wizerunku organizatorowi wydarzenia w związku z utrwaleniem i prezentacją nagrania spotkania w sieci Internet, w tym mediach społecznościowych. W każdym momencie mogą Państwo wyłączyć swoją kamerę internetową i zapobiec tym samym utrwaleniu swojego wizerunku.

Ponadto zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) ( RODO) informujemy, że:

 1. Administrator
  Administratorem Pani/Pana danych jest Politechnika Gdańska z siedzibą przy ul. Narutowicza 11/12, w Gdańsku (kod pocztowy: 80-233);
  Z administratorem można kontaktować się:
  • listownie: Politechnika Gdańska ul. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsku,
  • przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą (ESP) na platformie ePUAP pod adresem politechnikagdanska/SkrytkaESP.
 2. Inspektor Ochrony Danych
  Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować za pośrednictwem adresu e-mail: – iod@pg.edu.pl. Do Inspektora Ochrony Danych należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez Politechnikę Gdańską, w tym realizacji Państwa praw.
 3. Cel i podstawa prawna przetwarzania danych osobowych
  Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji procesu rejestracji i udziału w Ogólnopolskim Dniu Otwartym Politechniki Gdańskiej na podstawie Art. 6 pkt 1 lit. e) RODO - przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi.
 4. Okres przechowywania danych osobowych
  Dane osobowe będą przechowywane przez okres 1.03.2023-30.04.2023
 5. Odbiorcy danych
  Podane dane nie będą podlegały udostepnieniu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą instytucje upoważnione na mocy prawa (sądy, policja itp.).
 6. Prawa
  Przysługuje Pani/Panu:
  • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii,
  • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych,
  • prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa).
 7. Przekazywanie danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG)
  Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane poza EOG.
 8. Obowiązek podania danych
  Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji procesu rejestracji i udziału w Ogólnopolskim Dniu Otwartym Politechniki Gdańskiej.
 9. Profilowanie i automatyczne przetwarzanie
  Pani/Pana dane nie będą podlegały profilowaniu.